Till Lindemann - zpěvák Rammstein

11. května 2007 v 18:16 | já
Celé jméno : Till Lindemann
Místo v kapele : zpěvák,skladatel většiny textů
Datum narození : 4. ledna 1963
Till vyrůstal se svou o šest let mladší sestrou ve vesnici Wendisch-Rambow, která leží mezi Schwerinem a Wismarem. Jeho otec byl básník, vůči svému synovi však uplatňoval velice přísnou výchovu a často jej bil. Till k němu nikdy nenašel cestu. I ve škole byl prý spíše samotář. Když jeho otec zemřel, napsal Till text písně "Heirate mich". Jeho matka je spisovatelka a herečka. Když mu bylo 12 let, rodiče se rozvedli a matka se znovu provdala.
V jedenácti letech začal navštěvovat sportovní školu, v letech 1976 - 1979 se účastnil evropského mistrovství v plavání na dlouhé vzdálenosti pro juniory, dokonce se stal vícemistrem Evropy. Byl nominován na účast na Olympijských hrách 1980 v Moskvě, ta mu však byla zamítnuta. Důvodem bylo nedovolené opuštění hotelu v Itálii, kde Till pobýval v době Evropského mistrovství v plavání, kterého se účastnil. Nechtěl ale doopravdy utéct na Západ, jen si chtěl prohlédnout město. Kariéry profesionálního sportovce se ale stejně nakonec musel vzdát kvůli zranění. Vyučil se truhlářem, tesařem a košíkářem.
Před vznikem Rammstein dělal bubeníka v punkové kapele "First Arsch" a působil také ve skupině "Feeling B".
V soukromí je to údajně spíš tichý člověk. Byl ženatý, ale rozvedl se a téměř sedm let sám vychovával dceru Nele. Jeho druhá dcera se jmenuje Marie-Louise. Kolik dětí má doopravdy,tají. Dlouhou dobu bydlel v Berlíně, ale pak se přestěhoval na venkov, do kraje svého dětství. Tady žije se svou přítelkyní. Výborně ovládá angličtinu, domluví se i španělsky. Po koncertech děkuje fanouškům jejich mateřštinou. K jeho oblíbeným interpretům patří např. Marylin Mason, Nine Inch Nails, Type O´ Negative, Mike Oldfield, Ministry, Kraftwerk nebo Black Sabbath.
Aby mohl při koncertech legálně provádět pyrotechnické efekty, kterými jsou Rammstein tolik pověstní, vlastní Till certifikát, který jej k těmto efektům opravňuje. Je autorem většiny textů, ale poezii píše i nezávisle na skupině. V roce 2002 vyšla jeho básnická sbírka Messer. Ačkoliv se někteří lidé obávají, že jeho tvorba může mít špatný vliv na mládež, umělecky jsou jeho básně hodnoceny velice kladně. V roce 2003 ztvárnil zápornou roli ve filmu pro děti "Amundsen, der Pinguin",a také hrál film "Vinzent", ve kterém hraje chovatele zvířat. Tento film se objevil v kinech v roce 2006.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama