Rozhovor s Paulem z The Gauntlet

11. listopadu 2007 v 13:44 | já |  novinky
The Gauntlet: Jak se vede?

Paul: Nemůžu si stěžovat.

The Gauntlet: Co nového u Rammstein?

Paul: Nejdůležitější je to, že skupina je znovu spolu a začala pracovat na nové desce. Děláme na nových věcech, už máme hotovo 30 songů. Jsou tam věci, které vzešly jako individuální materiál u někoho doma, ale to, co je opravdová zábava, je to, jak děláme dohromady. To si vážně užíváme.

The Gauntlet: Na posledních dvou albech skupina spolu moc nebyla, Richard byl v NY a skupina v Německu. Takže pracujete tentokrát více spolu?

Paul: Richard stále žije v New Yorku. Skupina byla po většinu songů v Německu spolu. Richard se dost nalítal sem a tam. Společná sezení byla tentokrát opravdu dobrá.


The Gauntlet: Když bylo nahrávání natolik pozitivní, bude album méně agresivní?

Paul: Myslím, že agresivita může být pozitivní. Zatím to vypadá, že to asi bude tvrdší. Všechno jde trochu více do důsledků. Mohla by to být naše nejtvrdší deska vůbec. Poslední dvě alba, co jsme udělali, byly zase trochu víc měkčí.

The Gauntlet: Byla sice trochu měkčí, ale stále si zachovávala temnou a agresivní náladu.

Paul: Myslíme si, že nyní je všechno tvrdší. Vždy je pro skupinu těžké říct, že ačkoliv si myslíme, že by to mělo být tvrdší, tak třeba novináři přijdou s tím, že to zní jinak a že to je úplně jiné než předchozí alba. Je to velmi subjektivní. Teď, když máme za sebou pět alb, máme určitou jistotu, že tahle deska bude dobrá. Stejně jako víš, že když si pořídíš S-kovej Mercedes, bude to skvělý auto.

The Gauntlet: Když máte třicet písniček, rozdělíte je znovu mezi dvě alba?

Paul: To byla výjimka u Rosenrotu a Reise Reise. Tentokrát uděláme pouze jedno album.

The Gauntlet: Skupina si vzala přestávku dlouhou dobrej jeden rok. Jak jsi ho strávil ty?

Paul: Původně jsem plánoval nedělat vůbec nic, v kontextu s tím, jak jsem předtím byli zaměstnaní. Celý život jsem dělal muziku. Prvních pár měsíců to pro mě bylo vážně těžké. Chodil jsem po čtvrti kde bydlím a nevěděl jsem, co dělat. Pomalu se ale tohle hezký odpočívání začalo vkrádat do mého života. Dva měsíce jsem byl s rodinou na dovolené a jediný, co jsem byl schopen dělat, bylo lenošení. Můj parťák ze skupiny Ollie mě naučil windsurfing. Vážně jsem se do toho zbláznil. Teď jsem na tom vážně závislý. Kdykoliv trochu zafouká, jsem připravený vyrazit. Když nefouká, lítám doma se svojí elektrickou helikoptérou. Bylo vážně dobré, pro skupinu, vzít si tuhle pauzu. Nebyli jsme pryč s myšlenkami a nápady, ale prostě jsme si uvědomili, proč tohle všechno děláme a přitom si nedokážeme sami sebe užít. Pauzu jsme si užili. Teď si můžu užít věci jako počítač, přípravu písniček, windsurfing a přípravu se skupinou. Všechno je to stejné.

The Gauntlet: Když máš víc hobby, myslíš, že si skupina bude brát delší přestávky mezi deskami?

Paul: Rammstein vždycky měli jistou netečnost před tím, než se věci směřující k nové desce daly do pohybu. Vždy jsme potřebovali dost času, než jsme na nové desce začali dělat. Způsob, jakým děláme, se dá přirovnat k otočným dveřím v hotelu. Když chceš jít dovnitř, vždycky to jde pomalu. Když zatlačíš na dveře, všechno se zastaví a nikam se nedostaneš, takže se musíš přizpůsobit tempu těch dveří. Když jsme začínali, letěly skupiny jako Nirvana, System of a Down a Limp Bizkit. Tyhle kapely do toho šli moc tvrdě a snažily se udělat hrozně moc co nejrychleji, a důležité věci šly stranou. Musím to zaklepat, zatím jsou okolnosti k nám přívětivé. Jsme jako hodně staré auto, který potřebuje údržbu. Pokud s ním budeš zacházet správně, bude šlapat dlouho. Hodně skupin vypadá na posledních pět let, než se rozpadnou.

The Gauntlet: Völkerball byl konečně vydán ve Státech. Jak jste tyto specifické koncerty vybírali pro DVD?

Paul: Základ byl, aby ty show, co budou filmovány, byli nějakým způsobem přípustné. Některá byla logisticky příliš složitá, abychom je natočili a byla tam. Většinu koncertů jsme vybírali z těch, co jsme natočili. To je příklad i skvělé show z Francie.

The Gauntlet: Je tohle DVD takovým ukončením jedné kapitoly v historii skupiny?

Paul: Ano, konec jedné éry, přesně tak.

The Gauntlet: Na zadní straně DVD jsme našel nápis " Pokračování příště".

Paul: Další tour by určitě měla být na DVD také. My prostě milujeme to,co děláme. Jsem z toho nadšený, je to to, co nás žene vpřed. Děláme to, co máme rádi, a ještě tím vyděláváme, takže není na co si stěžovat.

The Gauntlet: Richard vydal svůj sólo-projekt Emigrate, uvažoval jsi o něčem takovém?

Paul: Na začátku té pauzy, jsem o něčem takovém uvažoval. Začal jsem dělat na nějaké filmové hudbě. Moc to ale nefungovalo, takže jsem s tím včas přestal. Jsem naplno připraven na Rammstein. Můj sólo-projekt by se měl odeslat do Bhutánu a vyšplhat s ním na Himaláje, nebo tak nějak.

The Gauntlet: K Rammstein jsem se dostal přes koncerty a pozdě jsem objevil hudební aspekt skupiny. Byl váš hudební aspekt důvod, aby se pyrotechnika stala součástí vaší show?

Paul: Když se kouknu do let minulých, na naše první koncerty, i tam byla pyro. Kdykoliv jsme měli nějaké peníze navíc, použili jsme je na pyrotechniku, protože všichni jsme pyromani a skutečně to máme rádi. Nikdy jsme nepoužívali pro kontakt s publikem klišé typu "Hello London!". S diváky komunikujeme skrz naší pyrotechniku. Nemysleli jsme si, že by to bylo něco unikátního a nikdy jsme si neuvědomili, že to takhle vlastně moc kapel nedělá. Bylo zajímavé, když jsem byl na Pearl Jam a oni prostě přišli na pódium v obyčejných modrých džínách. Jsme velice teatrální a tak to je.

The Gauntlet: Litovali jste někdy toho, jak jste udělali video k Mann gegen Mann?

Paul: Proč?

The Gauntlet: Je hodně lidí, co uvedlo nějakou písničku jako svojí oblíbenou, ale po shlédnutí videa už jí nikdy nemůžou slyšet. Žádná skupina nemá koule na to, aby udělala takový video a použila k tomu sebe.

Paul (směje se): Moje žena a dcera si myslí, že to je nechutné video. Domnívali jsme se, že to je dobrej nápad. Udělali jsme to tak, protože to tak máme rádi. Myslíme si, že je důležité dostat ideje ven z umělců. Umění by mělo provokovat a trochu lidi zneklidnit. To je celý důvod, proč dělat umění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama